Sık sorulan Sorular

Onarım / süresi ne kadar sürecek ?

Müşterilerimizin Servis Noktamıza getirdiği Fotoğraf Makineleri, Lensler ve Flash gibi ürünlerin  arızalarıyla ilgili şikayetlerini Söylediklerinde  ilk inceleme sonucunda neler yapılabileceğimizi   Onarım  veya Parça değişimiyle alakalı ön bilgi vermekteyiz.. çoğu zaman 1-2 Saat içinde arızalı Cihazınızı  onarımını yapıp teslim ediyoruz.  Bazı durumlarda iş yoğunluğu veya parça temin süresine bağlı birkaç gün bekletebiliriz.. Tüm olasılıkları Sizlere bilgilendiriyoruz..

Onarım ne kadara mâl olur ?

Fototamir  Turgut TABAN   Arıza Tespit Hizmetimiz  ÜCRETSİZDİR..  Cihazınızın  İlk inceleme sonucunda, ( parça değişmeden )  onarım yapılacaksa.  minimum ve  maksimum gibi aşa yukarı fiyat bilgisi verilir.. bu fiyat aralığı arızanın   ne derece derin arıza olmasıyla  alakalıdır.. parça değişecek olan arızalarda fiyat net söylenmektedir..

Onarımı yapılan cihazımın performans kaybı olur mu ?

Cihazınızın arızalı olan gurubun tam yerine müdahale ediyoruz.. örnek verirsek body, lerde  makinenizde anakart, besleme devresi, flash devresi, diyafram gurubu, Shutter mekanizması   gibi  guruplar halinde sökülüyor.. arızalı olan gurubun onarım sonucunda, guruplar halinde toplanıp  cihazınızı sorunsuz ve hiçbir kaybı  olmadan sizlere teslim ediyoruz..

Body  veya Lensimde ilk günkü Netlik yok ?

DSLR  Fotoğraf makineleri  ve lensler  fabrika üretimin sonunda Merkez netlik noktasına ayarlanarak Kalibrasyon yapılarak satılmaktadır.  siz fotoğraf sevenlerin makineyi kullanmaya başladığınızda,  çalışan mekanizmanın   ( shutter gurubu  ve ayna gurubu )  Lenslerde  zoom kasasının  ve oto fokus  mekanizması  hareket ettikçe  mikron seviyesinde  zamanla aşınmalar başlıyor.. bu yıpranmalar ve aşınmalar, tozlu ortamlarda kullanılan cihazlarda,  düşürme yada  darbe alma sonucu   daha kısa sürede deformasyonlar  başlamaktadır. Netlik ve Keskinlik kaybı olmuş cihazlarda parça değiştirilerek veya kalibrasyon yapılarak düzeltiyoruz.. Cihazlarınızın  bakımını yaptırarak. Erken fark edilmesi burada önem kazanıyor..

Fotoğraf makinesi ve LenslerinizProfesyonel tamir edelim

Anlık kontroller sonrası size en uygun hizmeti sunalım.

İnstagram Takip Ediniz..

Değerli cihazlarınıza bakmamız için bir çok neden bulunmakta

Kayıt Oluşturun

Teslim Tarihi
Cihaz Türü
Marka
İşletim Sistemi
İsminiz*

Soyisminiz

E-mail Adresiniz*

İletişim Numaranız

Adresiniz.

Şehir

Özel İstekler